1. SINIF BİLSEM HAZIRLIK SETİ (Dikkat + BİLSEM DENEME)

1. SINIF BİLSEM HAZIRLIK SETİ (Dikkat + BİLSEM DENEME)

İndirim Oranı : %43 İndirim
Fiyat : ₺185,00
İndirimli : ₺105,00

TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ...

DİZE DİKKAT SETİ 7 KİTAP 

BİLSEM ÇÖZÜMLÜ DENEME FASİKÜLLERİ 7 DENEME (KALEMSİZ)

:
Dİ–ZE, DİKKAT ve ZEKA, Dikkati ve Düşünme Becerilerini Geliştirme Seti, öğrencilerin dikkat, odaklanma, algı, düşünme becerileri, eleştirel düşünme, sıra dışı düşünme, üretkenlik, planlama, organizasyon, hafıza, üç boyutlu algı ve hayal gücü alanlarındaki gelişimlerini hedefleyen, sınıf düzeylerine göre hazırlanmış ve aşamalı bir eğitim setidir.
Dİ-Ze’nin öğrencilerde geliştirmeyi hedeflediği bu alanlardan dikkat alanında özellikle görsel ve işitsel dikkati geliştiren, zorluk seviyeleri artan çalışmalara yer verilmiştir. Dikkat, odaklanma, dikkatini sürdürme, ilişki kurma ve karar verme alanlarına dönük etkinlikler de yer almaktadır. Görsel-Uzamsal yeteneğin kullanılmasına yönelik; Temel Görsel Algı, Uzamsal Yönelim, Uzamsal Görselleştirme ve Zihinsel Çevirme alt başlıklarına uyan alıştırmalardan faydalanılmıştır. Düşünme Becerileri alanında ise, Benzerlikler – Farklılıklar, Sıralamalar (Ardıllık), Sınıflandırmalar,
Örüntüler ve Analojiler başta olmak üzere yönergeleri İzleme, sonuç çıkarma, çözüm-gerçekleri bulma, (sözel ve sayısal alanlarda) mantık yürütme ve absürtlükleri fark etme gibi tekniklere yer verilmiştir.
Dİ-ZE DİKKAT ve ZEKA, Dikkati ve Düşünme Becerilerini Geliştirme Seti’nde ıraksak düşünmeye yönelik, açık uçlu uygulamalara da yer verilmiştir. Bu alanda ise öğrencilerin üretkenliklerini ve hayal güçlerini geliştiren Scamper Tekniği gibi yardımcı tekniklerden faydalanılmıştır. Öğretmenler öğrencilerinin bu etkinliklerdeki çıktılarını-ürünlerini onları yargılamadan bu alanda daha da geliştirmek için üretkenliğin dört temel boyutunu kullanarak değerlendirmeler yapabilirler. Bu boyutlar akıcılık (ürünlerin sayısı), esneklik (ürünlerin farklı alanlarda uygulanabilmesi), özgünlük (ürünlerin orijinalliği), zenginleştirme (ürünlerin ayrıntılarının belli olması) olarak ifade edilebilir.
Set 7 kitaptan oluşmaktadır. Her kitap 64 sayfa olup içerisinde 61 etkinlik, eksik resimleri tamamlama etkinliklerinde kullanılmak üzere de iki sayfa etiket vardır.